Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2015 / Genç Komünistler Ölümsüzdür! Faşist Daiş'ten Ve Suç Ortaklarından Suruç Katliamının Hesabını Soracağız!

Genç Komünistler Ölümsüzdür! Faşist Daiş'ten Ve Suç Ortaklarından Suruç Katliamının Hesabını Soracağız!

MLKP Merkez Komitesi, 20 Temmuz 2015İşçiler, Ezilenler, Yoksullar!
Katliam, işkence ve tecavüz makinası faşist politik islamcı DAİŞ aşağılık yüzünü bu kez de Pirsus'ta gösterdi. Silahsız, savunmasız genç devrimcileri hedefleyen kitle katliamıyla  insanlık suçlarına bir yenisini ekledi. Dökülen kanlar DAİŞ'in olduğu kadar, AKP'nin ve inkarcı sömürgeciliğin faşist militarist kurumlarının da ellerindedir. Yalana ve demagojiye batmış alçakların ikiyüzlü açıklamaları kimseyi aldatamaz. Suç ortaklığı sayısız kanıtla ortadadır.
Faşist politik islamcı DAİŞ'in sosyalist gençlere saldırısı tesadüf değildir. Çünkü, onlar, Kobanê direnişinde ve Rojava devriminin tüm cephelerinde savaştılar, Emre olup, Sinan olup, İvana olup ölümsüzleştiler. Çünkü onlar, Haziran ayaklanmasında, Kobane dayanışmasında ve 6-8 Ekim serhildanında mücadelenin en ön cephelerine koştular. Çünkü onlar, direniş ve eylemdeki işçilerle ve ezilenlerle omuz omuza durdular. Çünkü onlar kadın özgürlük mücadelesinde, kadın isyanında öne atıldılar. Çünkü onlar faşizmin tutuklama terörüne ve zindanlarına boyun eğmediler. Çünkü onlar sosyalizm mücadelesinin  bayraktarıydılar.
Faşist politik islamcı DAİŞ ve suç ortakları bu katliamla, sosyalist gençliğin mücadelesini darbelemek, Rojava devriminin savunulması ve Kobanê'nin inşası eyleminin yeni kesimlere  yayılmasını engellemek, kitlelere korku salmak, halklarımızın birleşik savaşımının gelişmesini önlemek istiyorlar. Biz katilleri ve faşist amaçlarını 1 Mayıs 77'den, Maraş, Gazi ve Roboski katliamlarından iyi tanıyoruz. Boşuna! Mücadele de, Rojava devriminin savunulması ve Kobanê 'nin inşası  da, genç komünistlerin safları da büyüyecek ve genişleyecektir. Kitleler, özgür ve insani yaşam için savaşımda yeni dalgalarla ilerleyeceklerdir.
Acımız büyük, fakat bilinmeli ki, öfkemiz daha büyük. Katliamda  ölümsüzleşen komünist genç kadın ve erkeklerin, onlarla birlikte toprağa düşen genç yürekli komünistler, Ferdane Kılıç'ın, Cemil Yıldız'ın ve  devrimci Trabzonsporlu Koray Çapoğlu'ların adları ve anıları daima yaşatılacak, idealleri yaşam ve mücadele gerekçemiz olarak yüksekte tutulacaktır.
Türk ve Kürt halklarımızdan, Çerkes, Arap, Laz, Ermeni, Rum, Boşnak, Gürcü, Abhaz, Süryani, Roman ulusal topluluklarından, Alevi ve Ezidi inancından, sömürü ve zulüm düzeninin hizmetindeki politik islamcılığa hayır diyen müslümanlardan işçileri, kadınları, gençleri, yoksulları, emekçileri, köylüleri, lgbti bireyleri, aydınları, sanatçıları, bilim insanlarını ölümsüzlerin uğurlamalarına katılmaya, DAİŞ ve AKP cephesine karşı tek yumruk, tek barikat olmaya, özgürlük ve sosyalizm mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.
Halklarımızın faşist politik islamcı düşmanları, katliamın suç ortakları,  ölü bedenlere saygısızlık yapanlar, katliamı lanetlemek için yürüyüş ve gösteri hakkını kullanan insanlarımıza saldıranlar, yalana dayalı faşist psikolojik savaş yürütenler, er ya da geç bunların bedelini ödeyeceksiniz. Bu, özgürlük, adalet, halklara eşitlik ve sosyalizm bayrağıyla  ölüme meydan okuyan o genç bedenlere sözümüzdür.
Katliamın hesabını sormak ve devrimci savaşımı büyütmek MLKP'nin boynunun borcudur. Türkiye ve Kuzey Kürdistan'da da, Rojava ve Şengal'de de bu borç ödenecektir.
    20 Temmuz 2015
MLKP Merkez Komitesi

Document Actions